Достапни линкови

Бомбашки напади во Ирак, девет жртви


Шефот на локалниот совет во Багдад, Ријад ал Адхадх го избегнал обидот за негов атентат, кога конвојот во кој се превезувал бил нападнат со автобил бомба. Полицијата соопшти дека сунитскиот адвокат не бил повреден во нападот, но дека загинале други три лица, а четворица биле повредени. Во меѓувреме во други два бомбашки напади во Ирак загинале најамлаку 9 лица.
XS
SM
MD
LG