Достапни линкови

Продолжува спасувачката операција во Колорадо


Поплавите во Колорадо
Спасувачката операција во американската држава Колорадо продолжува по поплавите во кои животот го загубија четири лица. Илјадници луѓе беа принудени да ги напуштат нивните домови. Властите соопштија дека лицата кои се водат за исчезнати може да бидат оставени на цедило или се повредени, други пак можеби се евакуирани но не се уште не ги исконтактирале нивните семејства и пријатели. Националната гарда обезбедила хеликоптери за да им помогнат на луѓето кои се во опасност. Претседателот Барак Обама прогласи вонредна состојба.
XS
SM
MD
LG