Достапни линкови

Временска прогноза-сончево со умерена облачност


Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Кон крајот на денот, во западните делови ќе има зголемување на облачноста. Температурата ќе се движи од 23 до 29 степени.
Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе достигне до 27 степени.
XS
SM
MD
LG