Достапни линкови

Талибанците ослободија 7 работници во Пакистан


Талибанците ослободиле седум работници кои беа киднапирани во Пакистан во август во 2012 година. Според нивниот портпарол, работниците биле предадени на племенските лидери во Северен Вазиристан во близина на авганистанската граница. Властите потврдија дека работниците биле ослободени и дека тоа било постигнато благодарение на напорите на покраинскиот градоначалник Шаукатулах Кан кој работел заедно со племенските лидери за да го осигура нивното пуштање.
XS
SM
MD
LG