Достапни линкови

Судири во Египет поради судењето на Мубарак


Хосни Мубарак
Враќањето во судница на поранешниот египетски претседател Хосни Мубарак предизвика нови судири во Каиро. Неговите приврзаници се судриле со поддржувачите на неговиот наследник, соборениот исламистички лидер Мухамед Морси преду зградата на судот.
Мубарак е повторно обвинет за тоа што не успеал да го спречи убиството на повеќе од 800 демонстранти за време на немирите во 2011 година.
XS
SM
MD
LG