Достапни линкови

Пронајдени тела на 35 жртви од пожарот во Русија


Спасувачката акција во селото Лука
Руското министерство за вонредни ситуации соопшти дека спасувачките екипи пронашле 35 тела под урнатините на зградата на психијатриска болница во селото Лука во Новгородската област,каде вчера изби пожар. Според извештаите, во пожарот загинале 37 лица, а околу 60 лица се наоѓале во зградата за време на несреќата, при што околу 20 пациенти биле евакуирани. Се уште не се знае причината за пожарот.
XS
SM
MD
LG