Достапни линкови

Бомбашки напад во Авганистан, три жртви


Најмалку три цивили загинале, а шест биле повредени во експлозија на автомобил-бомба поставена покрај пат во авганистанската покраина Кандахар. Локалните власти соопштија дека целта на нападот бил конвој на НАТО силите. Талибанците ја презедоа одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG