Достапни линкови

Албанија-Парламентот ќе гласа за новата влада


Албанскиот премиер Еди Рама
Албанскиот парламент денеска треба да гласа за новата влада на социјалистите на Еди Рама, кој ветува дека ќе ја забрза евроинтеграцијата на државата и ќе ја обнови економијата. Рама претставувајќи ја програмата рече дека ќе се фокусира на демократските реформи, јакнење на владеењето на правото и борба против корупцијата.
XS
SM
MD
LG