Достапни линкови

САД и Русија се согласија за инспекциите во Сирија


Американскиот државен секретар Џон Кери со рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров
САД и Русија постигнале согласност за големината и обемот на инспекциите за хемиското оружје во Сирија. Американскиот државен секретар Џон Кери по денешните разговори во Женева со рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека Дамаск мора да обезбеди целосен отчет за хемиското оружје во рок од една недела.
XS
SM
MD
LG