Достапни линкови

Четири жртви во поплавите во Колорадо


Илустрација
Во поплавите во американската држава Колорадо животот го загубија четири лица. Според локалните власти, илајдници луѓе биле евакуирани во засолништа во околните градови, поради опасноста од надојдената вода. Американскиот претседател Барак Обама прогласи вонредна состојба.
XS
SM
MD
LG