Достапни линкови

Временска прогноза-сончево со умерена облачност


Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Утринската температура ќе се движи од осум до 15, а дневната од 20 до 27.
Во Скопје слично време, со утринска температура до 12 и со дневна до 26 степени. Во недела ќе има благ пораст на дневната температура која се очекува да се движи од 22 до 29 степени.
XS
SM
MD
LG