Достапни линкови

Пожар во психијатриска клиника - 37 мртви


Најмалку 37 лица загинаа во пожар во псиухијатриска клиника во регионот Новгород во Русија.
Постои сомнеж дека пожарот е предизвикан од небрежност.
Ова е втор пожар во психикатрија во Русија.
Во април во близина на Москва захинаа 38 лица.
XS
SM
MD
LG