Достапни линкови

Доминик Штраус Кан ќе стане советник на српската влада


Српскиот заменик премиер Александар Вучиќ изјави дека поранешниот шеф на ММФ Доминик Штраус Кан ќе стане советник на српската влада за реструктуирање на големиот надворешен долг на земјата.
Кан остапи од ММФ по секс скандалот во Њујорк во 2011.
Француското обвинителство најави дека е можно Кан да биде суден заедно со 12 лица за случај со проституција.
XS
SM
MD
LG