Достапни линкови

Oпштина Центар: ВМРО-ДПМНЕ ја дефокусира јавноста.


Прес-конференцијата на советниците на ВМРО - ДПМНЕ, е обид да се одврати вниманието на јавноста од големата полициска интервенција пред „Бристол“, бидејќи граѓаните се жалат дека полицијата се уште е присутна во центарот на Скопје, реагира општина Центар. Ја обвинуваат ВМРО – ДПМНЕ дека има најмалку право да обвинува за сомнителни набавки и тендери, а што се однесува на предлог одлуката за набавка на машина за одржување на чистотата, постапката се спроведува согласно законските прописи.
Според нив, со противењето на советничката група на ВМРО – ДПМНЕ се покажува дека советниците не се заинтересирани за одржување на чистотата и за еколошките проблеми на општината.
XS
SM
MD
LG