Достапни линкови

Прелетување на Атлантикот со мали балони


Американецот Џонатан Трап го почна обидот да го прелета Атлантикот со стотици мали балони. Тој „полета“ во четвртокот од државата Мејн на американата граница со Канада. Тој изјави дека Атлантскиот океан многу пати и на различни начини бил минуван, но не и со мали балони. Станува збор за над 300 балони наполнети со хелиум.
XS
SM
MD
LG