Достапни линкови

Временска прогноза - Променливо облачно со повремен дожд


Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со ретки грмежи. И денеска на места се очекуваат пообилни врнежи, особено во претпладневните часови. Ќе дува и умерен до засилен ветер од северен правец. Утринската температура се движи 10 до 18, а дневната од 18 до 28 степени. Во Скопје температурата ќе се искачи до 23 степени.
XS
SM
MD
LG