Достапни линкови

Обама се надева дека Кери и Лавров ќе најдат решение за Сирија


Американскиот претседател Барак Обама денеска изрази надеж дека разговорите меѓу државниот секретар Џон Кери и рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во Женева, ќе донесат значителен прогрес во врска со кризата во Сирија. Потрошивме многу време на овој проблем во последниве недели и сега треба да бидеме сигурни дека хемиското оружје нема да биде употребено против невините луѓе, рече Обама.
XS
SM
MD
LG