Достапни линкови

Асад ќе го предаде хемиското оружје, но не поради воените закани


Сиријскиот претседател Башар Ал Асад изјави дека Сирија ќе го стави своето хемиско оружје под меѓународна контрола заради Русија, а не поради американските воени закани. Во интервју за една руска телевизија Асад нагласи дека американските закани немале никакво влијание врз неговата одлука.
XS
SM
MD
LG