Достапни линкови

Во Бишкек средби на претседателите на Иран, Русија и Кина


Иранскиот претседател Хасан Рохани се очекува да одржи одделни разговори денеска во Бишкек со неговите колеги од Русија и Кина, Владимир Путин и Кси Џинпинг.
Разговорите се планирани пред утрешниот самит на Шангајската организација за соработка.
Киргистанското министерството за надворешни работи објави дека претседателите на Кина, Казахстан, Киргистан, Русија, Таџикистан и Узбекистан ќе се фокусираат врз прашањата поврзани со регионалната и светската безбедност.
XS
SM
MD
LG