Достапни линкови

Границата со Косово блокирана, се очекуваат преговори во Скопје


Превозниците од „Макамтранс“ веќе трет ден ги блокираат премините Блаце и Јажинце на македонско - косовската граница со што е прекинат сообраќајот за сите видови возила во двата правци.
Истовремено, продолжува трговската блокада на Косово за македонски производи,која почна во петокот, а Блокадата на граничните од страна на македонските превозници.
За денеска, според ДУИ, се очекува да продолжат разговорите меѓу преставници на двете влади во Скопје.
XS
SM
MD
LG