Достапни линкови

Путин во Њујорк тајмс со обвинувања за политиката на САД


.
Рускиот претседател Владимир Путин во авторски текст во "Њујорк тајмс", предупреди дека секој американски воен напад врз Сирија може да го наруши светскиот поредок.
Според Путин, има многу причини да се верува оти хемискиот напад на 21 август е дело на бунтовничките сили и не режимот на претседателот Башар ал-Асад.
Путин, смета и дека милиони луѓе во целиот свет се повеќе на САД не гледаат како на модел за демократија, туку како на земја која се потпира единствено врз брутална сила.
XS
SM
MD
LG