Достапни линкови

Русија им го даде на САД планот за сириската криза


Русија им го достави на Соединетите држави нејзиниот план за меѓународна контрола на сириското хемиско оружје за што шефовите на дипломатиите на двете земји Џон Кери и Сергеј Лавров ќе разговараат во Женева. Предвидено е нивната средба да почне утре попладне и најверојатно да трае до сабота. Дамаск веќе го има прифатено овој руски план.
XS
SM
MD
LG