Достапни линкови

Ештон бара СБ на ОН да ја земе одговорноста за Сирија


Кетрин Ештон
Шефицата на европската дипломатија Кетрин Ештон ги повика денеска членките на Советот за безбедност на Обединетите нации да ја преземат одговорноста за решавање на сиријската криза. Таа во текот на денешната расправа во Европскиот парламент ја повтори поддршката на предлогот сириското хемиско оружје да биде ставено под меѓународна контрола.
XS
SM
MD
LG