Достапни линкови

Во Кина има над 300 милијардери


Бројот на кинески доларски милијардери за прв пат е над 300. Според кинескиот Центар за истражувања, станува збор за точно 315 милијардери, што е за 64 повеќе од минатата година. Тројца од минатогодишната листа на 10 најбогати кинези, беа уапсени поради обвинувања за корупција.
XS
SM
MD
LG