Достапни линкови

САД: 12 години од нападите на 11 септември


Во Соединетите држави се одбележуваат 12 годишнината од терористичките напади на 11 септември. На комеморацијата за околу 3 илјадите жртви на местото на поранешниот Светски трговски центар во Њујорк присуствуваа претседателот и потпретседателот Барак Обама и Џо Бајден. Нападите за кои Вашингтон ја обвини терорситичката мрежа Ал каеда беа извршени со четири грабнати патнички авиони.
XS
SM
MD
LG