Достапни линкови

Хуманитарна акција во Скопје по повод нападите од 11-ти септември


Илустрација
Црвениот крст на град Скопје и Американската амбасада во Македонија, денеска по петти пат организираа крводарителска акција и акција за донирање храна со цел, одбележување на трагичните напади што се случија на 11 септември 2001 година во САД, и поттикнување на хуманоста и општествената одговорност.
Американскиот амбасадор Пол Волерс пред присутните, евоцираше спомени од денот на нападите, истакнувајки дека овој ден секогаш ќе биде посветен на хуманитарните акции и волонтеризмот.
XS
SM
MD
LG