Достапни линкови

Вонредна седница на турската влада и воениот врв


Реџеп Таип Ердоган
Турската влада и военото раководство на земјата денеска ќе одржат вонредна седница за да ја разгледаат одлуката на Курдската работничка партија за запирање на повлекувањето на нејзините борци од турска територија, како и за најновиот развој на настаните околу можната воена операција на САД во Сирија, јавија турските медиуми. На седницата ќе биде под претседателството на премиерот Реџеп Таип Ердоган.
XS
SM
MD
LG