Достапни линкови

Сите на Балканот, посреќни од Mакедонците


Македонија се најде на 118 место во годинашниот Извештај за среќата во светот што го издава Универзитетот Колумбија. На списокот се рангирани 156 земји според среќата и задоволството од животот кај нивните граѓани. Пред Македонија се Босна, Србија, Косово, Хрватска. Најсреќни земји се Данска, Норвешка, Швајцарија, Холандија и Шведска. Соединетите држави се на 17 место, а Германија на 26. Најмалку среќни се Руанда, Бурунди, Централноафриканската република, Бенин и Того.
XS
SM
MD
LG