Достапни линкови

Еден загинат во демонстрациите во Турција


Едно момче загинало во судир со полицијата во текот на демонстрациите во турскиот град Антиохија во знак на сеќавање на жртвите од јунските антивладини протести. Судири со полицијата имало и протестите во Истанбул. Демонстрациите деновиве продолжија во неколку турски градови, но на улиците излегоа значително помал број луѓе.
XS
SM
MD
LG