Достапни линкови

Надал го освои „УС Опен“


Шпанскиот тенисер Рафаел Надал го освои годинашното Отворено првенство на Соединетите држави. Тој во финалето го победи српскиот тенисер, инаку прворангиран на светската листа, Новак Ѓоковиќ со 3 спрема еден во сетови. На Надал ова му е втор трофеј на „УС Опен“ и со тоа во кариерата има освоено вкупно 13 гренд слем титули. Повеќе од него имаат Пит Сампрас 14, и Роџер Федерер 17 гренд слем титули.
XS
SM
MD
LG