Достапни линкови

Временска прогноза - сончево и топло


Времето денеска ќе биде сончево и топло, со мала до умерена облачност, а попладне може да заврне и дожд. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.
Дневната температура ќе се движи од 26 до 33 степени.
Во Скопје и околината слично време, со температура до 30 степени.
XS
SM
MD
LG