Достапни линкови

Лавров: Сирија да го предаде хемиското оружје


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, на денешната прес конференција во Москва, ја повика Сирија да го предаде хемиското оружје. Лавров истакна дека не знае дали Сирија ќе се согласи со ваквиот повик, но додаде дека доколку сириското хемиско оружје биде ставено под меѓународна контрола, тогаш Русија ќе може да дејствува во спречувањето на воена акција против таа земја.
XS
SM
MD
LG