Достапни линкови

БП - откри наоѓалиште со гас во делтата на Нил


Британскиот енергетски гигант БП, соопшти дека открил значително количество гас во регионот на источната делта на Нил во Египет. Според Бритиш Петролеум истражувањето "Саламат", е најдлабокото дупчење до сега во делтата на Нил. Копманијата не откри за колку богато наоѓалиште станува збор.
XS
SM
MD
LG