Достапни линкови

Грузија со ЕУ на пролет ќе потпише договор за Асоцијација


Грузискиот премиер Бидзина Иванишвили изјави дека неговата земја планира да потпише договор за Асоцијација со Европската унија идната пролет.
Тој ова го изјави по средбата со естонски министер за надворешни работи Урмас Пает во Талин.
XS
SM
MD
LG