Достапни линкови

Земјотрес на грчкиот остров Крит


Земјотрес со интензитет од 5,0 степени според Рихтеровата скала е регистриран денеска на грчкиот осторв Крит, јави ИТАР-ТАСС. Како што соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар, епицентарот на потресот бил на 55 километри јужно од градот Ираклион. Засега нема инфромации за евентуални жртви или предизвикани материјални штети.
XS
SM
MD
LG