Достапни линкови

НАСА лансираше нов сателит


Американската вселенска агенција НАСА лансираше сателит на мисија за истражување на површината на месечината. Сателитот беше лансиран доцна вчеравечер од комлексот на НАСА во Вирџинија. Се очекува леталото да влезе во орбита на месечината на шести октомври, откако ќе сврти три круга околу Земјата.
XS
SM
MD
LG