Достапни линкови

Пакистан ослободи талибански затвореници


централниот затвор во Пешавар
Владата во Пакистан најави ослободување на седум високорангирани авганистански талибанци во обид за нормализирање на односите со соседен Авганистан. Пакистанското министерство за надворешни работи соопшти дека станува збор за обид за помагање на мировниот процес меѓу двете земји. Пакистан ослободи околу 25 талибански затвореници минатата година.
XS
SM
MD
LG