Достапни линкови

Кај Приједор откриена голема масовна гробница


По налог за спроведување ексхумација на Обвинителството на БиХ, денеска на локалитетот Томашица во близина на Приједор е откриена огромна масовна гробница. Според собраните докази, во масовната гробница се наоѓаат тела на жртви од бошњачка и хрватска националност од подрачјето на Приједор и околината, кои се убиени во летото 1992 година, се наведува во соопштението.
XS
SM
MD
LG