Достапни линкови

САД им препорачуваат на американците да го напуштат Либан


Илустрација
Американскиот Стејт Департмент соопшти дека од амбасадата во Либан се евакуирани помошниот персонал и семејствата поради закани по безбедноста. Исто така, Вашингтон ги предупредува сите американци кои се во Либан, да ја напуштат земјата. Инаку, во Когресот во тек е дебата за можен американски воен напад врз цели во Сирија.
XS
SM
MD
LG