Достапни линкови

Два руски воени брода упатени во Медитеранот


Два големи руски воени брода се упатиле кон источен Медитеран, јави Интерфакс, кој цитира извор во рускиот поморски штаб. Претставникот на Кремљ, Сергеј Иванов изјави вчера дека Русија го зајакнува поморското присуство во Медитеранот, пред се, за да ја организира можната евакуација на русите од Сирија. Не е познато колку бродови има Русија во регионот, каде што Соединетите Држави веќе распоредија голем број свои воени бродови.
XS
SM
MD
LG