Достапни линкови

Расмусен: Мора да се одговори на употребата на хемиско оружје во Сирија


Генералниот секретар на НАТО, Андерс Фог Расмусен, на прес конференција во Вилнус, ја повика меѓународната заедница да ги надмине разликите во врска со Сирија. Мислам дека имаме одговорност да спроведеме забрана за употреба на хемиско оружје и тоа е причината поради која верувам дека е потребен меѓународен одговор на она што го видовме во Сирија, на употребата на хемиско оружје од страна на сиријскиот режим.
XS
SM
MD
LG