Достапни линкови

Навални без шанси за победа на изборите за градоначалник на Москва


Рускиот опозиционер Алексеј Навални денеска ќе го одржи завршниот митинг во Москва во рамките на предизборната кампања за градоначалник на главниот град на Русија. Во недела во Москва ќе се гласа за нов градоначалник, за прв пат по една декада. Навални му е најсериозен кандидат на про-владиниот Сергеј Собјанин, за кого се очекува да победи уште во првиот круг од гласањето.
XS
SM
MD
LG