Достапни линкови

Фудбал: Македонија- Велс


Фудбалската репрезентација на Македонија денеска игра против селекцијата на Велс предводена од најскапиот фудбалер на светот Герет Бејл, во рамките на квалификациите за светското првенство што идната година ќе се игра во Бразил. Натпреварот почнува во 19 часот, а ќе се игра на арената Филип Втори во Скопје.
Во оваа квалификациска група води Белгија со 19 бодови, Хрватска има 16, Србија 7, Велс 6, Шкотска 5, а на последното место е Македонија со 4 бода.
XS
SM
MD
LG