Достапни линкови

Времето и натаму сончево


Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб, а долж Повардарието умерен северен ветер.
Утринската температура се движи од седум до 14, а во котлините во Малешевијата се спушти и до три степени. Дневната температура ќе се движи од 24 до 32 степена.

Во Скопје времето ќе биде претежно сончево со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура се спушти до 11, а дневната ќе се искачи до 29 степени.

И во наредните денови не се очекува позначителна промена на времето.
XS
SM
MD
LG