Достапни линкови

За Сирија ќе се разговара на вечерата на лидерите на Г - 20


Strelna near St. Petersburg, September 5, 2013
Во Санкт Петерсбург почна дводневниот самит на Г 20. Рускиот претседател Владимир Путин, за отворањето, предлоѓи на денешната вечера на Г-20 да се разговара за ситуацијата во Сирија.
Инаку главна тема на Лидерите на 20 светски развиени и економии во развој се зацврстување на економскиот раст, создавање работни места, банкарски транспарентност и борба против даночната евазија.
XS
SM
MD
LG