Достапни линкови

Папата повикува на мирно решавање на кризата во Сирија


Папата Франциско изпратил писмо до рускиот претседател Владимир Путин по повод Самитот на Г 20 во кое ги повикува светските лидери да го остават настрана военото решение за Сирија. Подобро е да се вложат дополнителни напори за мирно решение низ дијалог и преговори на сите страни, безусловно подржани од меѓународната заедница, се вели во писмото на Папата.
XS
SM
MD
LG