Достапни линкови

Напад врз шиитска џамија во Кабул


Авганистанската разузнавчака агенција соопшти дека нејзини агенти денеска убиле двајца пакистанци кои отвориле оган врз верниците во една шиитска џамија во Кабул. Во престрелката биле повредени неколку луѓе. Пакистанците биле облечени како авганистански полицајци.
XS
SM
MD
LG