Достапни линкови

Турција ќе учествува во секаква коалиција против Сирија


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган изјави денеска дека неговата земја ќе учествува во секоја меѓународна коалиција против Сирија, но без да прецизира дали под тоа мисли и на воена акција.
Оваа изјава Ердоган ја даде пред заминувањето во Санкт Петерсбург, каде утре почнува Самитот Г-20.
XS
SM
MD
LG