Достапни линкови

Полицајци во Авганистан со ракета ловеле риба и убиле деца


Осум авганистански полицајци биле уапсени по убиството на шест деца кои загинале кога ракета била истрелана во река со цел да се фати риба . Министерството за внатрешни работи соопшти дека инцидентот се случил во областа Баглан.
Имено еден од полицајците испукал ракетна во водата, но таа скршнала и ги убила деца, кои играа на другата страна на реката.
XS
SM
MD
LG