Достапни линкови

Временска прогноза - Претежно сончево време


Илустрација.
Времето денеска ќе биде претежно сончево. Утринската температура се движи од пет до 16, а дневната од 24 до 32 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево со умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 13, а дневната ќе се искачи до 27 степени. Во наредните денови продолжува период на стабилно, суво, но не и многу топло време.
XS
SM
MD
LG